Staff Directory

Last Name
First Name
Email
Website
Description
ACKER
RHONDA
TEACHER - KINDERGARTEN
 
ALEXANDER
HEATHER
TEACHER - 5TH GRADE
 
BEHRENS
JENNIFER
 
STUDENT RECORDS SPECIALIST
BERNATIS
CARRIANNE
TEACHER -  MUSIC
 
 
 
BRAUN
 
KENNEDY
 Website
TEACHER - SPECIAL PROGRAMS
BROWN
DANACA
Website
TEACHER - 3RD GRADE
BRUZZI
SONIA
 
TEACHER - 2ND GRADE SPANISH IMMERSION
 
BUKSZPAN
AMY
 
INSTRUCTIONAL PARAPROFESSIONAL, PE
CARTER 
KELLY
TEACHER - 5TH GRADE
CARBON
HOLLY
TEACHER - 5TH GRADE
 
 
CLOE
BROOKE
 
DIAGNOSTICIAN
 
COTE
COURTNEY
Website
TEACHER - KINDERGARTEN
 
DEWITT
KRISTAL
CAMPUS INSTRUCTIONAL COACH
 
DOYAL
JACLYN
TEACHER - 1ST GRADE
DUGART
CARLEY
 
TEACHER - 4TH GRADE
DUNCAN
JENNIFER
TEACHER - 5TH GRADE
 
ENGLISH
KAITLYN
EMAIL
 
NURSE
ESQUEDA
ADRIANA
WEBSITE
TEACHER - 1ST GRADE, SPANISH IMMERSION
FACUNDO
FRANCISCA
 
PARAPROFESSIONAL, INSTRUCTIONAL 
FRECH
RISHANNE
TEACHER - 5TH GRADE
GALLAHER
KELLY
 
TEACHER -  4TH GRADE
 
GARCIA
ANGELA
 
LSSP
GARCIA
RAYMUNDO
 
HEAD CUSTODIAN
 
 
GILLEN
 
AMANDA
 
 PARAPROFESSIONAL, INSTRUCTIONAL
 
 GLASSEY
 
 JACKIE
Website
 TEACHER - 4TH/5TH GRADE SPANISH IMMERSION
 
HAMILTON
KRISTIN
 
TEACHER - 5TH GRADE
 
 HARCROW
 KARA
Website
 
 TEACHER - 5TH GRADE
 
HEITKAMP
MARGARET
 
SENIOR ASSOCIATE
 
 
JENKINS
 
REBECCA
Website
DYSLEXIA SPECIALIST
LINDSEY
PAMELA
TEACHER - PHYSICAL EDUCATION
LOOS
SANDRA
 
TEACHER -  3RD GRADE
LUNA
MARYLYN
 
CUSTODIAN - CUSTODIAN
LUMPKIN
DUSTIE
TEACHER - 2ND GRADE
MAJOR
LACEY
Website
TEACHER- SPECIAL PROGRAMS
MARTIN
KELLY
TEACHER - 2ND GRADE
MCFARLIN
KRYSTAL
TEACHER - 1ST GRADE
 
MCKENNEY
MAEGAN
Website
TEACHER - 1ST GRADE
 
MORGAN
AMY
TEACHER-GIFTED AND TALENTED
 
NELIUS
LINDSEY
Website
 
TEACHER-1ST GRADE
NIETO VALERIA EMAIL Website TEACHER - 3RD GRADE SPANISH IMMERSION
 
NORRIS
HEATHER
WEBSITE
TEACHER - KINDERGARTEN
OHLENDORF
RILEY
TEACHER - KINDERGARTEN
 
OLSON
HEATHER
TEACHER - 2ND GRADE
OWENS
SANDI
TEACHER - 3RD GRADE
 
 PLIEGO
 ANGELINA
 
 PARAPROFESSIONAL INSTRUCTIONAL SP IMMERSION
POMPA
EVA
EMAIL
 
ADMIN/SPECIAL PROGRAMS
RAINOSEK
MICHELLE
TEACHER - KINDERGARTEN
 
ROBERTS
MICHAEL
 
PARAPROFESSIONAL, INSTRUCTIONAL
SANTOS
SALLYE
TEACHER - 4TH GRADE
 
SCHMIDT
CHERYL
TEACHER - KINDERGARTEN
 
SCHUMANN
AMANDA
PRINCIPAL
SEGLER
CODY
TEACHER - 2ND GRADE
SEIBERT SHANA EMAIL WEBSITE TEACHER - 1ST GRADE
SHIRLEY
SARAH
 
DYSLEXIA SPECIALIST
SKOGMAN
KELLEY
TEACHER - 3RD GRADE
SOLIS
TAMMY
TEACHER -  3RD GRADE
 
STERLING
HOLLY
TEACHER -  2ND GRADE
 
SZEKELY
SHELBY
WEBSITE
TEACHER - 1ST GRADE
 THETFORD
 LAURA
 
 COUNSELOR
 
TORRES
GABRIELA
ASSISTANT PRINCIPAL
 
VOGLEWEDE
ADAM
Website
TEACHER - ART
 
 
WAGNER
MOLLY
TEACHER - 4TH GRADE
 
WERSTERFER
SHERI
 
LIBRARIAN
 
WHITLEY
 
JUANITA
TEACHER - SPECIAL PROGRAMS
WING
MINDI
CAMPUS INSTRUCTIONAL COACH
 
 
WIREBAUGH
 
KRISTEE
PARAPROFESSIONAL - TECHNOLOGY
YOUNG
TIFFANY
 
ADMIN/SPECIAL PROGRAMS
ZSCHAPPEL
KERRI
WEBSITE
TEACHER - 4TH GRADE